لوون هفتوان (بازیگر)

بیوگرافی

درسال۱۳۶۳ در رشته تئاتر وارد دانشکده هنرهای زیبا شد و فارغ التحصیل این رشته است. در دوران دانشجویی در کارهای دانشجویی نقش داشت و بیشتر بازیگری می کرد. در چندفیلم از دوستان دانشجو نقش های کوتاهی بازی کرد، مثلا در فیلم نیم ساعته یکی از دوستانش که پایان نامه تحصیلی اش بود، به اسم «شهری چون بهشت»، نقش اول را بازی کرد. نقش کوتاهی هم در یکی از فیلم های آقای سینایی بازی کرده بود؛ و در فیلم «در کوچه های عشق.» ایفای نقش کرد. سپس از ایران خارج شد و در فرهنگستان هنرهای نمایشی روسیه در مسکو ادامه تحصیل داد و کارشناسی ارشد کارگردانی گرفت. سپس در سال۱۳۷۴شمسی به کانادا رفت و مقیم آنجا شد. در سال های اول بیشتر به طور جنبی کارهای نمایشی کوتاه به زبان فارسی با دوستان فارسی زبان انجام داد و حدود ۱۱سال پیش روی زبان انگلیسی تمرکز کرد و کارهایی از هارولد پینتر، چخوف، پیراندللو را به زبان انگلیسی کارگردانی کرد. در جشنواره ها شرکت کرد و اجراهای عمومی داشت. چون به کارگردانی بیشتر علاقه مند است، در کانادا روی بازیگری کمتر تمرکز کرد. بعد از کارهای فارسی اش در کانادا، کارهایی هم به ارمنی و روسی اجرا کرد. در حوزه سینمایی، اولین کاری که کرد، ایفای نقش کوتاهی در فیلم کلاه قرمزی بود. سال ها گذشت و آقای افخمی برای مدتی به کانادا رفت و نقش کوتاهی در فیلم «صدای تاریک» ایشان بازی کرد. در بهمن۹0 در ایران، با آقای شیروانی آشنا شد که از او خواستند در فیلم اخیرشان، «لرزاننده چربی»، بازی کنم. از طریق آقای پناهی هم با آقای برزگر آشنا شد که پیشنهاد بازی در فیلم «پرویز» را به او دادند.

بیشتر...

تاریخ تولد: ۱۳۴۵

ویدیو ها و تصاویر ( ۴ ویدیو ، ۳۵ تصویر )

آثار شاخص

خبر‌ها مشاهده همه >

اکران «غیرمجاز» در اروپا و آمریکا

پخش بین‌المللی فیلم سینمایی «غیرمجاز» به تهیه‌کنندگی محمدحسین عامری‌پویا و کارگردا...

۱۳۹۵/۹/۱۶ |  ایرنا

نظر کاربران

alireza123566   |   ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ پاسخ دهید
۰

من عاشق بازیش هستم . از بهترین بازیگر های ایران که تحصیلات آکادمیک دارن هم فوق العاده حرفه ای هستن . فقط حیف که دیر وارد سینما شدن

mehrad.shahi   |   ۱۳۹۵/۹/۸ پاسخ دهید
۰

خانم‌ادب داشته باش. ایشون به‌جرعت جزو چند بازیگر خبره‌ی ایران هستند. نقش "پرویز" در فیلم‌ "پرویز" واقعا اعجاب‌انگیزه، همچنین در تئاتر فوق‌العاده حرفه‌ای هستند.

bahar....s   |   ۱۳۹۵/۵/۱۱ پاسخ دهید
۰

مرتیکه چندش

m.rezaaa   |   ۱۳۹۶/۲/۱۲ پاسخ دهید
۰

خودتی بی ادب:)

نظر شما