سد معبر   (۱۳۹۵)

۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
  • ۰/۱۰
    ۰
  • ۸/۱۰
    ۱۳
  • نمره بده
خلاصه داستان

داستان قاسم کارمند اداره سد معبر شهرداری را روایت می کند که در تلاش است وضعیتِ زندگیِ خود را بهبود ببخشد، اما در این راه با نرگس همسرش اختلافِ نظر دارد.

کارگردان: محسن قرایی

نویسنده: سعید روستایی

بازیگران: حامد بهداد ، باران کوثری ، محسن کیایی ، نادر فلاح , بیشتر ...

نقد منتقدین ( ۱ ) مشاهده همه >

۱۳۹۵/۱۱/۲۰   |   احسان آجورلو   |   آنونس
سد معبر برای ادامه داستان

سد معبر نوشته سعید روستایی نمونه یک فیلم‌نامه شسته و رفته تمیز است، بدون اضافه کاری بدون اطوار کودکانه و برخاسته از نوع نگاه مشخص و تکلیف را با مخاطب روشن کرده است. سد معبر داستان خود را راحت و روان پیش می‌برد خرده پیرنگ‌ها را صحیح و راحت به هم متصل می‌کند. از یکی به دیگری می‌رسد. روابط علی و معلولی را درست انجام می‌دهد. شخصیت خود را با موانع مواجه می‌کند و راهکاری برایش تدارک می‌بیند. گره خود را...

ویدیو ها و تصاویر ( ۰ ویدیو ، ۳۷ تصویر )

بازیگران

بیشتر ...

خبر‌ها مشاهده همه >

نامزدهای سودای سیمرغ فیلم فجر اعلام شد

نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

۱۳۹۵/۱۱/۱۹ |  آنونس
هدیه کوثری به «سد معبر»

کارگردان فیلم «سد معبر» بیان کرد: اسم فیلم را آقای جهانگیر کوثری که مشاور فیلم بوده...

۱۳۹۵/۱۱/۱۷ |  ایسنا

نظر کاربران

arman.81   |   ۱۳۹۶/۱/۱۴ پاسخ دهید
۰

واقعا خوشحالم که آقای.سعید روستایی برای فیلمنامه فیلم سینمایی:«سد معبر» به کارگردانی :«خوب آقای.محسن قرایی»کاندید شدن زیرا بنظرم حق ایشان بود که در بخش فیلمنامه کاندید شوند واسمشان را درمیان بهترین فیلمنامه ثبت شود با آرزوی موفقیت و بالا رفتن از پله های ترقی و پیشرفت روز افزون و اومیدوارم بزودی فیلم دومشان را کلید بزنند من بی،صبرانه منتظر فیلم دوم آقای.سعید روستایی هستم .

arman.81   |   ۱۳۹۶/۱/۱۴ پاسخ دهید
۰

همکاری مجدد دوزوج هنری میتونه جذاب باشه قبلا ما شاهد همکاری آقای.حامد بهداد وخانم باران کوثری در فیلم سینمایی:«هفت ماهگی»بودیم اما بنظرم فیلمنامه ایی که آقای .سعید روستایی بنویسه خوب از آب در میاد چراکه فیلمنامه فیلم سینمایی:«ابدویک روز» را خودشان نوشته بودند و خوشبختانه از تجربه ی موفقیت آمیز ایشان میتوان شاهد یک فیلم خیلی خوب را داشت ، آقای.محسن کیایی هم که حسابی خودشان درسال 1393 با فیلم سینمایی :«عصر یخبندان»برادرشان که فیلمسازی اند که رگ خواب مخاطب را بلد است نیز نام خود را در سرزبان ها جاری نمود اما با بارکد ساخته ی برادرشان آقای.مصطفی کیایی قدرت بازی شان را به رخ کشیدند وبازی شان با افرادی مثل آقای.بهرام رادان،آقای.پژمان بازغی،خانم .سحر دولت شاهی و خانم بهاره کیان افشار برابری میکرد اما ایشون جای پای خودشان را با بازی در فیلم سینمایی:«یک روز بخصوص»استاد همایون اسدیان که فیلم های خوبی اینچنیی درکارنامه ی ایشان زیاد است ولی محسن کیایی به خوبی توانست بازی اش را به اندازه ی بازیگران اصلی همانند آقای.مصطفی زمانی وآقای.فرهاد اصلانی قوی نشان دهد ولی بنظرم حق آقای.حامد بهداد کاندید شدن است زیرا ایشان بازیگر توانایی هستند وسالیان سال است که درسینما فعالیت میکنند وآقای.محسن قرایی کارگردان کار که یک خسته نباشید به ایشان میگویم با فیلم سینمایی:«خسته نباشید»با آقای.افشین هاشمی همکاری داشتند ولی درکل بنظرم فیلم خوبی بنظر میرسه ونسبت به بقیه فیلم های جشنواره که امسال فیلم هاکمی ضعیف تر از پارسال بودند جزو ده فیلم برتر جشنواره است من که از حالا نمره 10 رو میدم.

salehkarimisk   |   ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ پاسخ دهید
۰

متوسط تمام !

mahlarajabpoor   |   ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ پاسخ دهید
۰

به نظر من فیلم را زیادی کش داده بودند و به خوبی فیلم سال قبل اقای سعید روستایی نبود

kiayazdi   |   ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ پاسخ دهید
۸

با توجه به سطح پایین فیلم های جشنواره ی امسال این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های جشنواره ی امسال است. موضوع پرداخته شده به اون کاملا متفاوت و جدید است. اما در کل نمیتوان این فیلم را به عنوان یک شاهکار جدید در نظر گرفت. بلکه نمونه های این فیلم با این نوع فضاسازی را در سال های پیش دیده ایم. یکی دیگر از نکات مثبت فیلم علاوه بر جالب بودن موضوع بازی متفاوت حامد بهداد است که احتمال کاندید شدن در جشنواره ی امسال را دارد. اما با توجه به این که در سال های اخیر مدت زمان فیلم ها در سینمای کشورمان کاهش یافته و این فیلم هم از این قاعده مستثنی نیست ؛ متاسفانه خلق آثار متفاوت بسیار سخت شده است اما نویسنده و کارگردان این فیلم با پذیرفتن و درنظرگرفتن این موضوع سعی کرده اند که با باز گذاشتن انتهای فیلم بتوانند فیلم قابل قبولی را در مدت زمان یک ساعت و نیم به مخاطبین ارائه کنند. در پایان به نظر من این فیلم میتواند در جمع 10 فیلم مطرح جشنواره ی امسال قرار گیرد و تماشای آن را توصیه میکنم. ممنون.

danial.omrani   |   ۱۳۹۵/۱۱/۸ پاسخ دهید
۰

بنظرم‌یا نویسندگی سعید روستایی یه چیز خوب درآد البته نظر شخصیم اینه

نظر شما