ناصر ملک مطیعی گزینه اول برای نقش «بزرگ آقا» بود

در حالی که علی نصیریان بازیگر نقش بزرگ آقا سریال «شهرزاد» از حضور خود در فصل دوم این سریال خبر داده است، به تازگی گفت‌وگویی از حسن فتحی منتشر شده است که این کارگردان از ناصر ملک مطیعی به عنوان انتخاب اول خود برای بازی در نقش بزرگ آقا نام می‌برد. حسن فتحی در گفت‌وگو با ماهنامه «پاراگراف» درباره انتخاب بازیگر نقش بزرگ آقا می‌گوید: «در مورد بازیگر نقش بزرگ آقا ابتدا به ناصر ملک مطیعی فکر می‌کردیم. او را دعوت کرده و گفت و گویی مفصل داشتیم. این نظر خود ایشان بود که مردم دیگر به یک تصویر مثبت از من خو گرفته‌اند و من هم دوست ندارم این تصویر را در ذهن مردم بشکنم.»

البته حسن فتحی در بخشی دیگر از مصاحبه خود به نکات جالب دیگری هم اشاره می‌کند. این کارگردان سینما و تلویزیون می‌گوید در ابتدا پیشنهاد ساخت سریال «در چشم باد» به او داده شد، اما با نپذیرفتنش، کارگردانی این سریال تاریخی به مسعود جعفری جوزانی محول شد: «در «شهرزاد» خیلی ها باورشان نمی‌شود که 28 قسمت یک کار تاریخی را من هشت ماهه گرفتم؛ در حالی که اغلب کارهای تاریخی که در تلویزیون ساخته شده، دو سه یا چهار سال و حتی هشت سال برایشان وقت گذاشته شده است. پس از موفقیت سریال «شب دهم» پیشنهادهای زیادی برای ساختن سریال دیگری به من شد. از جمله متن‌هایی که برای من آمد، همین سریالی بود که بعدها مسعود جعفری جوزانی با نام «در چشم باد» آن را ساخت.»

اما حسن فتحی که بارها علاقه خود را به مرحوم علی حاتمی ابراز کرده و حتی بعد از بازسازی شهرک سینمایی «غزالی» خواستار تغییر نام آن به «شهرک سینمایی علی حاتمی» شده بود، بار دیگر به تمجید از قلم این کارگردان فقید سینما و تلویزیون می‌پردازد و درباره او می‌گوید:« من نه تنها منکر این نیستم که به سینمای علی حاتمی خیلی علاقه دارم، بلکه مباهات هم می‌کنم. شخصیت علی حاتمی و قلمش سحرانگیز است.»

۱۳۹۵/۶/۱۶  |   آی سینما