احتمال ساخت "پايتخت ٥" براى ماه رمضان 96

الهام غفوری تهیه‌کننده مجموعه‌ دنباله ‌دار "پایتخت" از مذاکره برای ساخت سری پنجم این سریال برای پخش در رمضان 96 خبر داد. نکته جالب در میان صحبت‌های او احتمال سرمایه‌گذاری موسسه اوج برای ساخت این سریال است. به گفته این تهیه‌کننده طرح سینمایی "پایتخت" از لحاظ قصه آنقدر جذاب بوده که این موسسه برای تبدیل آن به سریال علاقه نشان داده و برای سرمایه‌گذاری آن وارد مذاکره شده است.
همچنین توضیح داد: در طول ساخته شدن سری‌های مختلف "پایتخت"، تلویزیون قرار بود مجوز ساخت نسخه سینمایی این مجموعه را صادر کند که هنوز دراین‌ باره در حال مذاکره هستیم. اما در نهایت این طرح سینمایی به سریال تبدیل شد و با توجه به جذاب بودن قصه سازمان هنری اوج برای تولید سری پنجم آن وارد مذاکره شده است، از طرف دیگر هم این پروژه پروژه سنگینی است و واقعا سرمایه‌گذاری شخصی برای آن ممکن نیست.
به گفته غفوری به زودی نتیجه مذاکرات هم با صداوسیما برای ساخت و پخش این مجموعه در رمضان 96 و هم با سازمان اوج درباره سرمایه‌گذاری اعلام خواهد شد، با این حساب به نظر می‌رسد ساخت "پایتخت" اولین همکاری مقدم و موسسه اوج خواهد شد و این سریال قبل از سریال الف ویژه "هنگام بیداری" که والی‌نژاد گفته بود تولید آن یک‌سال و نیم زمان خواهد برد، به تولید می‌رسد. از سوی دیگر با توجه به حضور اوج در سال‌های گذشته در ساخت آثار سینمایی می‌توان این احتمال را نیز در نظر گرفت که اوج پس از ساخت سریال به دنبال تولید نسخه سینمایی "پایتخت" نیز خواهد بود.
موسسه اوج سال گذشته فیلم‌های «بادیگارد»، «ایستاده در غبار» و «هیهات» را تولید کرد که هر سه فیلم امسال به نمایش عمومی درآمدند.

۱۳۹۵/۹/۲۱  |   آنونس