کارگردان «من ناصر حجازی هستم» درگذشت

نیما طباطبایی کارگردان مستند «من ناصر حجازی هستم» بود که در گروه سینمایی «هنر و تجربه»‌ اکران و به یکی از پرفروش‌ترین مستندهای سینمای ایران تبدیل شد.

خانه سینما با انتشار اطلاعیه ای ضمن تسلیت درگذشت زنده یاد نیما طباطبایی زمان تشییع پیکر آن مرحوم را اعلام کرد. در متن این اطلاعیه آمده:

«ضمن عرض تسلیت به خانواده گرامی هنرمند فقید نیما طباطبایی به ویژه همکار گرامی مان سرکار خانم رویا تیموریان به اطلاع اعضای محترم خانه سینما می رساند مراسم تشییع این هنرمند فقید ساعت 9 صبح روز سه شنبه 30 آذرماه از ساختمان شماره 2 خانه سینما (خیابان وصال) به سوی قطعه هنرمدان بهشت زهرا (س) برگزار می شود.»

نیما طباطبایی عضو پرافتخار انجمن صنفی برنامه ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما بود و از جمله فعالیت های وی میتوان به مشارکت در ساخت تعداد زیادی فیلم سینمایی و سریال به عنوان دستیار کارگردان و مدیر برنامه ریزی و همچنین کارگردانی و ساخت فیلم «من ناصر حجازی هستم» اشاره کرد.

نیما طباطبایی همچنین عضوی از خانواده ای هنرمند بود و مزار پدر فقیدش «زنده یاد غلامرضا طباطبایی»از بازیگران ارزنده سینما، تئاتر و تلویزیون نیز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) است.

طباطبایی که از مدت‌ها قبل از بیماری سرطان خون و عارضه تومور مغزی رنج می‌برد، سرانجام با پس از پشت سر گذاشتن یک دوره بیماری 28 آذر ماه در سن 39 سالگی در بیمارستان درگذشت.

۱۳۹۵/۹/۲۹  |   آنونس