پاسخ سیلوستر استالونه (راکی) به پست پیشنهادی دونالد ترامپ

سیلوستر استالونه یکشنبه ۲۹ آذر در بیانیه‌ای درباره پیشنهاد دونالد ترامپ درباره مدیریت سازمان «پشتوانه ملی هنرهای آمریکا» توضیحاتی ارائه کرد.بازیگر و فیلمنامه‌نویس باسابقه هالیوود با انتشار بیانیه‌ای از پیشنهاد رییس جمهور منتخب امریکا و پستی که برای او در نظر گرفته، قدردانی کرده است. استالونه در ادامه با رد پیشنهاد ترامپ گفته باور قلبی‌اش بر این است که در کمک به کهنه‌سربازان جنگ می‌تواند موثرتر عمل کند، تا فعالیت در سازمانی هنری.

روزنامه «دیلی میل» با انتشار گزارشی از دیدار محرمانه ترامپ و استالونه و پیشنهاد پست مدیریتی در «بنیاد ملی امریکا» به بازیگر نامزد اسکار خبر داده بود. این در حالی است که آن زمان، سخنگوی استالونه از هرگونه اظهارنظر درباره ملاقات یادشده خودداری کرده بود.

«بنیاد ملی هنر امریکا» مسئولیت تخصیص کمک‌های دولتی به سازمان‌های هنری را به عهده دارد. این بنیاد در سال‌های دهه 1990، آماج حملات حزب جمهوري‌خواه قرار داشت اما توانست به بقای خود ادامه دهد و در حال حاضر، بودجه سالانه این سازمان برابر با 148 میلیون دلار است.

اگر استالونه پست پیشنهادی را می‌پذیرفت و به تایید کنگره می‌رسید، نام خود را به عنوان دومین بازیگری که مدیریت «بنیاد ملی هنر امریکا» را عهده‌دار شده است، به ثبت می‌رساند. پیش از این، جین الکساندر بازیگر و نویسنده امریکایی مدیریت این بنیاد را از سال 1993 تا 1997 به عهده داشته است.

۱۳۹۵/۹/۳۰  |   آنونس