انتقاد تند ریدلی اسکات از فیلم‌های ابرقهرمانی

ریدلی اسکات کارگردان سرشناس بریتانیایی و خالق آثاری چون «بیگانه»، «بلید رانر»، «گلادیاتور» و «مریخی» اعلام کرد که هیچگاه تن به ساخت فیلمی ابرقهرمانی نخواهد داد. این کارگردان ۷۹ ساله این ژانر سینمایی را در زمره علایق خود نمی‌بیند.

او با اشاره به پیشنهادهای بسیاری که در این زمینه رد کرده است، گفت: «من نمی‌توانم موقعیت غیرواقعی ابرقهرمان را باور کنم.» اسکات در ادامه تایید کرد که «بلید رانر» با بازی هریسون فورد نیز کاملا متفاوت از فیلم‌های ابرقهرمانی امروز نیست، اما در عین حال از عناصری بهره می‌برد که فیلم‌های ابرقهرمانی فاقد آن هستند.

او در این باره گفت: «اگر خوب فکر کنید «بلید رانر» یک کمیک استریپ است. داستانی تیره و تار که در جهانی غیرواقعی روایت می‌شود. می‌توان بتمن یا سوپرمن را هم به آن جهان و آن جو وارد کرد با این تفاوت که در اینجا داستان بسیار خوبی وجود دارد و در فیلم‌های ابرقهرمانی اصلا داستانی در کار نیست.»

دنباله فیلم «بلید رانر» به کارگردانی دنیس ویلنو و با بازی رایان گاسلینگ اواخر سال ۲۰۱۷ اکران خواهد شد. در این فیلم علاوه بر گاسلینگ، هریسون فورد و رابین رایت نیز نقش‌آفرینی می‌کنند.

ریدلی اسکات در حال حاضر مشغول تدوین نهایی فیلم «بیگانه: تعهد» است. این فیلم در ادامه «پرومتئوس» و به عنوان پیش‌درآمدی بر فیلم «بیگانه» ساخته می‌شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |   خبرآنلاین