معرفی چند سریال با ارزش

اگر به سریالهای سرگرم کنندۀ انیمیشنی علاقه مند هستید این مطلب را دنبال کنید، تا با چند تا از بهترین آنها آشنا شوید. سریال هایی که کمدی منحصر به فردی دارند و همگی با تکنیک های سادۀ انیمیشنی ساخته شده اند.

۱

1- مرد خانواده شاید اولین سریال فهرست ما، جنجالی ترین عنوان فهرست ما نیز لقب بگیرد! مرد خانواده به دید بسیاری از بینندگان تلویزیونی که خوراکشان فانتزی های کارتونی سرگرم کننده است، سریالی بی مزه و بدردنخور است که ثمره ای جز اتلاف وقت ندارد. اما طرفداران "سث مک فارلن" که سال هاست آثار او را تعقیب می کنند و طنز پنهان در رفتار و گفتار کاراکترهایش را می شناسند، به سادگی در برابر این اظهار نظرات کوتاه نخواهند آمد، خصوصا اینکه از طرفداران استندآپ کمدی هم باشند. سریال مرد خانواده داستان یک پدر بی عرضه، خرفت و البته پرحاشیه را روایت می کند که با همسرش، دختر زشتش، پسر عقب افتاده اش، سگش که یک نویسنده است، و البته کودک نابغه اش که موفق به اختراع ماشین زمان شده، در یک خانه ی معمولی زندگی می کند . سریال در هر قسمت ماجراهای جذابی را پیگیری می کند که بیشتر آنها حول خانواده پیتر گریفین و دوستانش می چرخد.

۲

2- پارک جنوبی توصیه کردن این یکی به عنوان یکی از سریال های کارتونی که ارزش دیدن دارد کمی خطرناک است! این جمله را تمام کسانی که با این سریال آشنایی دارند به خوبی درک می کنند. اما اگر تا امروز این سریال را از دست داده اید و یا برای تماشای آن به دنبال یک بهانه هستید، بهتر است بدانید که سریال پارک جنوبی به عنوان یک کرس علمی در دانشگاه های امریکا و در رشته جامعه شناسی تدریس می شود! از همه مهمتر اینکه این سریال با هزینه ای ناچیز و عوامل اندکی به روی آنتن می رود و سوای صراحت لهجه، شهرتش را از مسخره کردن آدم های شناخته شده ای که عموم آنها را هنرپیشه های هالیوود تشکیل می دهند به دست آورده.

۳

3- دکتر کتز سریال دکتر کتز از آن دسته سریال های کارتونی است که در ایران حسابی مورد بی مهری قرار گرفته اند. این سریال 54 قسمتی ماجرای روزمرگی زندگی یک روانپزشک را روایت می کند که "کمدین" ها برای درمان کسالت، روان پریشی، خشم، افسردگی و جنون خود به نزد او می روند. بماند که آقای دکتر کتز خودش حال و روز درست و درمانی ندارد و زندگی آشفته اش هر روز به لبه ی پرتگاه نزدیک تر می شود.

۴

4- آخرین بادافزار آواتار، آخرین بادافزار در مسیری متفاوت از سه گزینه ی قبلی گام بر می دارد. آواتار داستان شخصی است که قدرت کنترل هر چهار عنصر اصلی طبیعت، یعنی خاک، باد، آتش و آب را داراست و برای مبارزه با نیروی سلطه طلبی که جهان را به آتش کشیده قیام می کند. شاید چیزی که در همین دو خط خواندید، کمی کلیشه ای به نظر برسد، اما آواتار سفر قهرمانانه ی یک نوجوان است که تلاش می کند به مفهوم حقیقی زندگی، گناه، مسئولیت، قتل، اخلاق و بسیاری دیگر از این مسائل دست پیداکند. سریال در همان دو یا سه قسمت اول شما را درگیر خود می کند و مطمئن باشید که پس ازتماشای 72 قسمت آن، به سرعت به یکی از بهترین تجربیات سریالی شما تبدیل خواهد شد.

۵

5- سیمسون ها بدون شک این یکی نیازی به معرفی ندارد. سیمپسون ها تنها بازمانده سریال های کارتونی دهه نود است که هنوز بصورت مداوم و سالانه از تلویزیون کابلی امریکا پخش و هر از گاهی یک فیلم سینمایی بلند، یا تکه های کوتاهی از آن بصورت مستقل منتشر می شود. داستان سریال حول خانواده هومر سیمسون می چرخد که یک اپراتور مهم در نیروگاه اتمی شهر اسپرینگفیلد است. این شهر که در تقاطع سه ایالت ماساچوست، پرتلند و اورگان قرار داد، یک شهر خیالی است که همه ی اتفاقات اصلی داستان در آنجا روی می دهد و جالب است بدانید که بیش از صد کاراکتر اصلی دارد. یکی از دلایلی که نام این سریال در ماه های اخیر دوباره ورد زبان ها شد، پیشگویی عجیب سریال در مورد انتخابات امسال امریکا بود. سریال در سال 2005 پیش بینی کرده بود که روزی دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا می شود!

۶

6- ریک و مورتی سریال ریک و مورتی که در ایران حسابی برای خودش طرفدار جمع کرده، هیجان انگیزترین سریال فهرست ماست. این سریال که از ترکیب یک پدربزرگ ابر نابغه و یک نوه سوپر خنگ، و البته کلی اکتشاف فضایی تشکیل شده، بزرگترین درخشش خلاقیت ذهن بیمار فیلمنامه نویسان امریکایی است. تصور کنید که با پدربزرگ خود برای تعمیر باتری سفینه فضایی به درون آن سفر می کنید و با یک جامعه برده داری مدرن آشنا می شوید که انرژی باتری را تامین می کنند! یا تماشای همزان 64 دنیای موازی چه حالی می تواند داشته باشد؟

۷

7- بوجک اسبه! و جایزه بهترین بازیگر نقش اسب، می رسد به: درست حدس زدید، سریال در مورد یک اسب به نام بوجک است که سال ها پیش در یک سریال تلویزیونی نقش یک ابرقهرمان را بازی می کرده. اگر تحمل کنید و برای دیدن چند قسمت اول کمی صبر به خرج دهید، خواهید دید که با یکی از بهترین و خلاقانه ترین سریال های همه ی عمرتان طرفید! یک سریال بی پرده، به شدت افسونگر و البته کمی رک! عده ای معتقدند که بوجک در شخصیت پردازی با بهترین کاراکتر های تاریخ تلویزیون کابلی امریکا برابری می کند! قضاوت با شما.